I stało się!

I stało się!

Mam na imię Mateusz a Ty właśnie trafiłeś na mój blog. Dokładniej mówiąc czytasz teraz wpis wprowadzający. Nazwałem go tam dlatego, że w tym poście chciałbym się przedstawić, napisać coś o sobie i pokazać tematykę tego bloga. No to co?

Zaczynajmy.

Moje imię już znasz. Pochodzę z niewielkiej wioski usytuowanej w północno-wshodniej Polsce. Bliżej mam zatem do Ukrainy niż do Warszawy niestety. O tym regionie też zapewne coś napiszę ale bardziej w formie ciekawostek niż konkretnych informacji. Ukończyłem studia inżynierskie na kierunku Automatyka i Robotyka na Politechnice Rzeszowskiej chociaż jeszcze nie obroniłem tytułu inżyniera. W trakcie studiów podjąłem pracę jako Frontend developer. Był to dosyć dziwny czas bo pracowałem, studiowałem dziennie i w między czasie jeszcze przygotowywałem się do ślubu i jeszcze kilka innych zadań w ciągu dnia miałem. Przez prawie dwa lata cały czas byłem na maksymalnych obrotach od 6 rano do 23. Obecnie moje życie trochę zwolniło i przez ostatnie miesiące trochę się rozleniwiłem.

Zmiany, zmiany, zmiany.

To rozleniwienie niestety nie chce samo minąć więc uznałem, że czas najwyższy zabrać się do pracy. Zwłaszcza, że w najbliższym czasie i tak w moje życie wkroczy mnóstwo nowości. Dobrze by było więc wykorzystać je i mocno zmienić swoje nawyki. Pierwszym takim moim nowym celem będzie prowadzenie tego bloga. Plan jest taki,  żeby robić to regularnie przez najbliższy rok. Chodzi o to, żeby posty pojawiały się regularnie. Może raz w tygodniu a może dwa. Tego jeszcze nie wiem ale wyklaruje się to w ciągu najbliższych tygodni. Kolejną dosyć istotną zmianą ma być podjęcie jakiegoś działania. Muszę zacząć pracować w domu nad swoimi projektami lub poszukać jakichś zleceń. Nie będzie to proste ale wiem, że pomoże mi to mocno rozwinąć swoje umiejętności a przecież o to chodzi, żeby ciągle się rozwijać a nie stać w miejscu.

A jakiś cel?

No cóż, celem jest sam rozwój. Mimo to chciałbym aby dzięki blogowi oraz reklamie w okolicy rozwinąć swój własny biznes i w przeciągu dwóch najbliższych lat móc przejść całkowicie na swoje. Rozwinąć swoją markę i stworzyć software house. Nie jest to niemożliwe a dwa lata wydają się być całkiem realnym czasem na zrealizowanie moich planów. Jak to wyjdzie w praktyce to się jeszcze okaże ale będę mocno do tego dążył.

Tematyka.

Jak już się przedstawiłem i nakreśliłem moje cele na tym blogu to chyba czas uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć o czym tutaj będę pisał. Z głównego opisu możesz pamiętać, że mają tutaj się pojawiać tematy z szeroko pojętego programowania. Ale co to tak na prawdę oznacza? Otóż plan jest taki aby przedstawić kilka ciekawych technologii i możliwości ich wykorzystania. Może stworzę też jakieś serie z programowania w danej technologii. To będzie zależało od zainteresowania. Jako, że pracuję w JavaScripcie w większości to na tej technologii oraz na językach jej towarzyszących będę opierał tutejsze posty. Pojawi się coś o Node.js, TypeScripcie, React Native czy zwykłym Reakcie. Napiszę też kilka postów o samej pracy programisty, jak to wyglądało w moim przypadku i co tak na prawdę skłoniło mnie do zostania koderem.

To zapraszam do czytania.

Co więcej mogę dodać? Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś dla siebie i chętnie polecisz tego bloga znajomym.